Hurda Araç Yasası İptal mi oldu?

Hurda Araç yasası iptalmi Oldu.

Yaklaşık iki milyon civarında aracın etkilendiği 2013 yılında yürürlüğe girmesi beklenen Hurda Araç Yasası Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından yalanlandı.
Bakan Şimşek hiçbir zaman bu şekilde bir yasa tasarısı hazırlamadıklarının altını çizerken bu tarz teşviklerin temel ekonomik göstergeleri alt üst edeceği yönünde açıklamada bulundu.

 

hurda-alanlar

hurda araç

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) verilerine göre ülkemizde 20 yaşının üzerinde 4 milyondan fazla araç olduğu bildirilmekte.
Bakan Şimşek TUİK rakamları gözönüne alındığında 4 milyon araca sağlanacak hurda araç teşvikinin hem cari açığı arttırıcı hem de genel ekonomik parametreleri olumsuz etkileyecek etkileri olacağından.
teklife pek de sıcak bakmadıklarını belirtti.

 Hurda Araç yasası iptalmi Oldu.

Son haftalarda Türkiye’nin gündemine oturan hurda araç yasası hem araç sahipleri hem de otomotiv sektöründe üretim yapan şirketlerce özellikle isteniyor.

Avrupa ülkelerinde benzer yasaların yeraldığını belirten sektör sözcüleri, “hurda araç teşvik yasaları sayesinde hem üreticiler ürettiği otomobilleri satmakta zorlanmıyor hem de eski araçların trafikte kalmalarının önüne geçiliyor” şeklinde konuştu.
Hurda Araç yasası iptalmi Oldu.
Daha önceki haberlerimizde Hurda Araç Yasası’nın 2013 yılı içerisinde yürürlüğe gireceğini belirtmiştik fakat bu gelişmeyle ilgili yasanının bizzat bakanın azından yalanlandığını anlamış oluyoruz.

Hurda Araç yasası İptalmi oldu

hurda araç yasası

hurda araç